piaskowanie malowanie izolacje

      USŁUGI

W zakres naszej działalności wchodzi głównie piaskowanie stali oraz wykonawstwo zabezpieczeń antykorozyjnych, piaskowanie betonu i reprofilacja betonu.

Realizujemy prace na obiektach różnego typu.

   OBIEKTY
Ponadto wykonujemy piaskowanie i malowanie lub reprofilację powierzchni na dowolnych innych obiektach. Piaskowanie i malowanie lub naprawa betonu jest dla nas możliwa na dowolnej budowli. Wykonamy piaskowanie, malowanie, kompleksowe zabezpieczenie antykorozyjne: dowolnej maszyny, koparki, pojazdu, cysterny itp.
   PIASKOWANIE / CZYSZCZENIE STRUMIENIOWO ŚCIERNE
   OCZYSZCZANIE POWIERZCHNI - METODY:

Młotkowanie oraz igłowanie narzędziami pneumatycznymi.

Tej metody używamy w sytuacji gdy istnieje konieczność usunięcia nawarstwionych, o większych grubościach zanieczyszczeń (np. kruchych powłok czy produktów korozji). Jest również przydatna jako wstępne czyszczenie przed piaskowaniem oraz przy przygotowaniu betonu, do uzupełnienia ubytków. Ma zastosowanie przy stosunkowo niewielkich powierzchniach.

Oczyszczanie strumieniowo-ścierne: piaskowanie, śrutowanie, żużlowanie , korundowanie itp.

Technologia używana do czyszczenia powierzchni stali, betonu, kamienia. Posiadamy przemysłowe oczyszczarki ACF o dużej pojemności. Opcjonalnie, wyposażane w zależności od potrzeb i warunków wykonywania konkretnego zamówienia, w sterowanie pneumatyczne lub elektropneumatyczne, wymagane ze względów bezpieczeństwa. Używamy przejezdnych sprężarek Atlas Copco i Kaeser z napędem spalinowym lub elektrycznym (silnik 30KW z zapotrzebowaniem na zabezpieczenie 63A bardzo długozwłoczne lub 80A), w zależności od konkretnej sytuacji. Zależnie od sytuacji i wymagań, piaskowanie wykonujemy na sucho, oraz po zastosowaniu przeznaczonych do tego dysz, w osłonie mgły wodnej. Mgła wodna radykalnie redukuje pylenie. Stosujemy śrut staliwny, elektrokorund, żużel pomiedziowy. Oczyszczane obiekty, jeśli jest to konieczne, oddzielamy od otoczenia za pomocą namiotów lub plandek. Pozwala to ograniczyć strefę zasypywaną przez ścierniwo oraz chroni przed odpryskami.

Mikropiaskowanie, metoda JOS.

Metoday używane do doczyszczenia delikatnych powierzchni, np. fasad, rzeźb itp. z cegły oraz delikatnego kamienia. Technologia taka jak powyżej ale wykorzystana z minimalnycm ciśnieniem, specjalnym ścierniwem, którego frakcja może dochodzić do mączki. Przy użyciu specjalnej dyszy, podającej ścierniwo pod odpowiednim kątem, można delikatnie, nie powodując dodatkowych uszkodzeń, doczyścić miejsca, które wcześniej wykazywały oporność na odpowiednią chemię i wodę lub parę.

Oczyszczanie oraz mycie hydrodynamiczne (ciśnieniowe)

W przypadku konieczności całkowitego wyeliminowania pylenia, oczyszczamy powierzchnie ścierniwem podawanym w strumieniu wody, pod wysokim ciśnieniem. Wykorzystując środki chemiczne oraz strumień wody pod ciśnieniem, bez ścierniwa, myjemy mocno zabrudzone obiekty, usuwamy luźne zanieczyszczenia oraz łuszczące się powłoki malarskie.
   ZABEZPIECZENIA ANTYKOROZYJNE STALI, POWŁOKI MALARSKIE:
   NAPRAWA BETONU, ANTYKOROZJA ZBROJENIA:
System Sika oraz MC Bauchemie. W technologii betonów modyfikowanych oraz żywic.
   POSTARZANIE, FAKTUROWANIE POWIERZCHNI:
Na bazie posiadanego sprzętu, wykonujemy również postarzanie oraz nadawanie chropowatej faktury, nowym powierzchniom wykonanym z ceramiki budowlanej, kamienia oraz drewna.

      TATRA - Piaskowanie              e-mail: biuro@oczyszczanie.com
      Janusz Szczepański                      tel. 602 640 414
      55-003 Chrząstawa Mała             fax (071) 318 90 31
      ul. Akacjowa 24

      Zaplecze techniczne
       Wrocław
       ul. Kwidzyńska 6 E


Strona główna  |   O firmie   |   Usługi   |   Referencje   |   Galeria  |   Kontakt